Technológia

Základná surovina 

Základná surovina NeoporZákladnou surovinou energeticky úsporného stavebného systému Thermo-Block je grafitový expandovaný polystyrén (EPS) sivej farby typu Neopor 2400 od nemeckej spoločnosti BASF, s obsahom retardéra a speňovacej prímesi.

Najdôležitejšou vlastnosťou EPS je činiteľ tepelnej vodivosti ( W/m2K). Čím je táto hodnota nižšia, tým sú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti produktu lepšie. Umožňuje to vzduch uzavretý v bunkách, ktorý neunikne, a vďaka tomu energeticky úsporný systém nestratí svoje tepelnoizolačné vlastnosti ani plynutím času. Prvky stavebného systému Thermo-Block sú chemicky neutrálne, neobsahujú škodlivé látky a neznečisťujú životné prostredie.

 

Výroba

gkengineering-gyartas 1-06Styrolové guličky sú počas výroby predspenené. Po speňovaní vo forme dostávajú jednotlivé stavebné diely svoj konečný tvar. Počas predspenenia styrolové guličky sa zmäkčujú, vytvárajú sa v nich malé uzavreté dutiny. Z toho vyplývajú dobré tepelnoizolačné vlastnosti energeticky úsporného stavebného systému Thermo-Block. Takto vyrábaný izolačný materiál dosahuje objemovú hmotnosť 26 kg/m3. 

 

Vlastnosti

gkengineering-tulajdonsagok 2-01Najdôležitejšou vlastnosťou EPS je činiteľ tepelnej vodivosti ( W/m2K). Čím je táto hodnota nižšia, tým sú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti produktu lepšie. Umožňuje to vzduch uzavretý v bunkách, ktorý neunikne, a vďaka tomu energeticky úsporný systém nestratí svoje tepelnoizolačné vlastnosti ani plynutím času.

 

Vplyv na životné prostredie

gkengineering-kornyezeti hatas 1-04Prvky stavebného systému Thermo-Block sú chemicky neutrálne, neobsahujú škodlivé látky a neznečisťujú životné prostredie.

 

Životnosť

Energeticky úsporný systém Thermo-Block nestratí svoje tepelnoizolačné vlastnosti ani plynutím času. Výsledkom dlhotrvajúceho ultrafialového žiarenia (denné svetlo) sa môže na povrchu materiálu vytvoriť vrstva prachu.
Povrchy odborne zabudovaných prvkov sú vždy dôkladne zakryté, o ochranu materiálu je nutné sa starať len počas skladovania.

 

Požiarna odolnosť

gkengineering-eghetoseg 1-07Protipožiarne vlastnosti materiálu sa skúšajú podľa normy STN EN 13501. Podľa uvedenej normy materiál zaraďujeme do triedy B - neľahko horľavé.

 

 

Profil spoločnosti

Spoločnosť G&K enginneerig s.r.o., založená v roku 2012, sa zaoberá komplexnou činnosťou v oblasti stavebníctva. Hlavnou náplňou spoločnosti je spracovanie projektových dokumentácií všetkých stupňov a predaj energeticky úsporného stavebného systému Thermo-Block.

Služby

  • Komplexná projekčná činnosť (spracovanie projektových dokumentácií všetkých stupňov, inžiniering, poradenská činnosť v oblasti stavebníctva, investičná činnosť)
  • Predaj stavebného systému THERMO-BLOCK®
  • Realizácia stavieb, sprostredkovanie stavebných prác

Kontaktné údaje

G&K engineering s.r.o.

Štvrť SNP 997/11, Galanta 924 01

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Profil spoločnosti

Spoločnosť G&K enginneerig s.r.o., založená v roku 2012, sa zaoberá komplexnou činnosťou v oblasti stavebníctva. Hlavnou náplňou spoločnosti je spracovanie projektových dokumentácií všetkých stupňov a predaj energeticky úsporného stavebného systému Thermo-Block.

Projekcia | G&K engineering